Prijavi problem
Obeleži sve kategorije koje odgovaraju problemu
Još detalja - opišite nam problem
Status problema i sve dodatne informacije možete pratiti klikom na link.
Molimo vas da pokušate kasnije.
Tim fondacije Петља
Милан Симић
директор фондацијеНакон Математичке гимназије дипломирао на ЕТФ-у у Београду. Првих седам година каријере је радио као софтвер инжењер на проширивању великих софтверских бизнис решења. Након тога је провео 10 година у Мајкрософту где је највећи период провео на развоју симулације физике за видео игре као софтвер инжењер и вођа тима. У септембру 2023. године је направио велики заокрет у својој каријери и придружио се Петљином тиму као саветник за развој. У априлу 2024. године постао је директор Фондације Петља.
Небојша Васиљевић
директор за вештачку интелигенцијуНебојша Васиљевић је истакнут стручњак у области информационих технологија и њихове примене у образовању, тренутно на позицији директора за вештачку интелигенцију Фондације Петље. Његово дубоко разумевање технологије заједно са искуством у настави, индустрији и обликовању јавних политика омогућили су му да оствари значајан допринос у унапређивању дигиталног образовања у Србији, а посебно када је у питању учење програмирања. Својом стручношћу у области обраде природног језика (НЛП) допринео је усмеравању развојних активности Фондације Петља ка примени генеративне вештачке интелигенције. Пре ангажовања у Фондацији Петља, био је помоћник министра задужен за информационо друштво, када почиње његова посвећеност јачању улоге информационих технологија у образовању. Дипломирао је, магистрирао и докторирао на Универзитету у Београду.
Катарина Анђелковић
Програмска директоркаДипломирала на Одељењу за социологију, Филозофског факултета Универзитета у Београду. Након тога је пет година радила у Министарству трговине, туризма и телекомуникација, где је у делу образовања водила пројекте попут „Дигиталне школе“, конкурса „Дигитални час“ и иницијативе „Кликни безбедно“, да би иза рада у министарству две и по године провела у Центру за промоцију науке радећи на међународним пројектима, популаризацији и децентрализацији науке у Србији. Од краја 2017. се враћа основном и средњем образовању у домену информационих технологија кроз рад у Петљи, а промоцијом и популаризацијом науке се и даље бави у слободно време.
Невенка Ного
пројектна координаторкаЗавршила је Факултет безбедности Универзитета у Београду. Освајила је награду на литералном конкурсу „Борислав Пекић“ и објавила есеј у првом издању билингвалног часописа Филолошког факултета „Стагиорнале“. Током средње школе и на почетку студија волонтирала је за АФС, организацију која се бави разменама ученика и промоцијом мира и стабилности. Опробала се и у администрацији, а 2022. почела да ради у Петљином организационом тиму.
Ива Гвозденовић
пројектна асистенткињаМастер студент правног факултета Универзитета Унион у Београду из области Еколошко право. Завршила Трећу београдску гимназију, билингвално Италијански. Радила је у Канцеларији за Косово и Метохију на ЕУ пројекту "бесплатна правна помоћ". Завршила онлине курс "HR- управљање људским ресурсима" 2021. године. Опробала се и као HR Business partner intern у CCHBC где је, у склопу праксе радила на два пројекта. Постала део Петљиног организационог тима 2022. године.
Давид Лутовац
пројектни асистентЗавршио Филолошку гимназију у Београду, смер за шпански језик. Опробао се у администрацији, а након тога се више година посветио куварству. Запослен у Петљи од марта 2023. године као део организационог тима.
Биљана Саичић
административна сарадницаДипломирала на Економском факултету у Београду. Професионалну каријеру почела је у Удруженој београдској банци, али врло брзо се определила за рад у спољној трговини. Након три и по године у Пословној заједници COBEX, двадесет седам година радила је на великом броју послова из области спољне трговине у фабрици лекова Галеника Београд. Запослена у Петљи од октобра 2019. године.
Инфраструктурни тим
Ненад Милутиновић
водећи софтверски инжењерНебојша Васиљевић је истакнут стручњак у области информационих технологија и њихове примене у образовању, тренутно на позицији директора за вештачку интелигенцију Фондације Петље. Његово дубоко разумевање технологије заједно са искуством у настави, индустрији и обликовању јавних политика омогућили су му да оствари значајан допринос у унапређивању дигиталног образовања у Србији, а посебно када је у питању учење програмирања. Својом стручношћу у области обраде природног језика (НЛП) допринео је усмеравању развојних активности Фондације Петља ка примени генеративне вештачке интелигенције. Пре ангажовања у Фондацији Петља, био је помоћник министра задужен за информационо друштво, када почиње његова посвећеност јачању улоге информационих технологија у образовању. Дипломирао је, магистрирао и докторирао на Универзитету у Београду.
Јован Марић
софтверски инжењерЗавршио Математичку гимназију у Београду. Дипломирао на Математичком факултету Универзитета у Београду, где тренутно похађа мастер студије на катедри за информатику. Запослен у Петљи од септембра 2019. Члан је Machine Learning and Applications Group, базиране на Математичком факултету.
Немања Вуковић
софтверски инжењерНакон пар година рада у логистици и упоредног усавршавања у области јава wеб и фронт енд девелопмента кроз курсеве добио прилику да проширује своје знања и стиче искуство у раду на реалним пројектима. Запослен у Петљи од фебруара 2023.
спољни сарадници
Снежана Марковић
сарадник за релације са наставницимаДипломирани математичар смера за рачунарство и информатику. Има двадесет четири године радног искуства у средњим школама и три године у Министарству просвете, науке и технолошког развоја. Два пута освајала прву награду на такмичењу „Креативна школа“, аутор и реализатор више програма стручног усавршавања из области учења на даљину, примене ИКТ у настави, пројеката из области образовања, више пута члан комисије за израду наставних програма за рачунарство и информатику. Коаутор или рецензент неколико уџбеника и приручника за наставу рачунарства и информатике. За време рада у Министарству иницирала израду новог курикулума за информатику у основној и средњим школама и промену статуса предмета информатика и рачунарство у обавезан предмет од петог разреда основне школе.
Лука Симић
софтверски инжењер - волонтерЗавршио Рачунарску гимназију у Београду и тренутно на основним студијама на Електротехничком факултету Универзитета у Београду, одсек Софтверско инжењерство. Сарадник на семинару примењене физике и електронике у Истраживачкој станици Петница.
Memorial
Никола Стојановић (1989 - 2023)
Фронтенд девелоперЗавршио Математичку гимназију у Београду. Након дугогодишњег бављења плесом,вратио се програмирању. Запослен у Петљи од априла 2022.